2 grudnia Galeria Otwarta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich zapełniła się po brzegi, a to za sprawą wyjątkowej wystawy, zatytułowanej „KATOLIK- szkoła zakorzeniona  w Siemianowicach Śląskich” . Wystawa przygotowana została wspólnie ze Szkołą z okazji 20-lecia Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz 10-lecia Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej.

Biblioteka tym samym zapoczątkowała  cykl wystaw, mających na celu prezentacje siemianowickich szkół, ich dokonań.  Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie  „Katolik”   mogliśmy zaprezentować jako pierwszy..nie tylko ze względu na bliskie usytuowanie ale przede wszystkim na doskonałą współpracę, między naszymi placówkami.

Chcieliśmy pokazać, Szkołę,  nie tylko jako miejsce, które uczy, ale także takie, w którym   można rozwijać swoje pasje, poszerzać zainteresowania , uczestniczyć w życiu kulturalnym, poznawać nowe kultury i sprawiać, że po opuszczeniu szkolnych murów absolwenci będą gotowi na samodzielne życie, jako członkowie społeczeństwa, jako świadomi obywatele. Ludzie tolerancyjni, postępujący zgodnie z kodeksem moralnym , gotowi pełnić różne role  z  jakimi przyjdzie im się zmierzyć, ludzie wrażliwi, empatyczni, pewni siebie i swoich wartości. Siemianowickie szkoły doskonale wywiązują się ze swoich zadań i to właśnie chcemy pokazać, a przede wszystkim to,  że nie samą nauką nasze szkoły żyją. Wszystko to mogliśmy zobaczyć wczoraj, nie tylko oglądając samą wystawę, gdzie obok historii Szkoły, jej dokonań i sukcesów mogliśmy zobaczyć czym „ Katolik żyje”, a żyje także po to, by pomagać innym ( wolontariat, charytatywny mikołaj), by poruszać ważne kwestie nurtujące i dotyczące nas wszystkich. Doskonałym dowodem na to, że „Katolik”,  dba o interdyscyplinarny rozwój swoich uczniów , którzy w pełni identyfikują się ze szkołą, był występ artystyczny, jaki przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Anity Witek.  A my już wiemy…że wczorajszego wieczoru mogliśmy poznać i usłyszeć przyszłe gwiazdy sceny muzycznej czy aktorskiej !…Uroczystość uświetnili swą obecnością znamienici goście, w tym także uczniowie, rodzice, kadra nauczycielska.  Były ciepłe i pełne uznania słowa pod adresem  Dyrektor – Pani Jolanty Latkowskiej –Budy, jako osoby, która jest autorką sukcesów Szkoły.

Wystawę  „KATOLIK- szkoła zakorzeniona  w Siemianowicach Śląskich” będzie można oglądać do 9 stycznia 2016 r.

 

Patrycja Skorek-Bilczyńska