Już po raz czwarty spotkaliśmy się na Festiwalu Podróżniczym poświęconym wspomnieniom

z wakacyjnych wyjazdów naszych uczniów i nauczycieli. Jak co roku i tym razem udało nam się przenieść w urokliwe zakątki Europy i na Bliski Wschód.

Naszą podróż rozpoczęliśmy od sąsiedzkiej Pragi, która okazała się pełną tajemnic i nieoczywistych atrakcji mekką poszukiwaczy przygód. Był i koń trojański i mistyczny Most Karola i niebezpieczny niedźwiedź polarny. W drugiej prezentacji dotyczącej tego miasta zobaczyliśmy świat w wersji mikro. W Muzeum Miniatur znalazły się bowiem mikroskopijne wydania książek, a także – co szczególnie zadziwiło – włos, na którym była zapisana … modlitwa „Ojcze nasz”. Tomek – reprezentant pierwszej klasy gimnazjum zabrał nas w podróż do Stambułu, a Szczepan (2a) do Niemiec. Obaj chłopcy swoje wyjazdy zrealizowali w ramach wymiany młodzieży. Swoimi wrażeniami z niezapomnianych wakacyjnych wojaży podzielili się z nami jeszcze: Paulina (2LO), spędzająca cudowny czas w zielonej Irlandii, Jeremiasz (2b), wypoczywający na plażach Bułgarii, Paulina (2a), wygrzewająca się w sycylijskim słońcu oraz Seweryn (2a), zwiedzający zabytki Berlina i Wiktoria (1LO), relacjonująca swoją wizytę w Londynie.  Ostatnia prezentacja to opowieść o Brighton – mieście, które zachwyca różnorodnością swoich mieszkańców, przenikaniem kultur i otwartością na każdą nowość.

W IV Festiwalu Podróżniczym wyróżnieni zostali: Mikołaj (2b) – za różnorodność przyniesionych pamiątek z wyjazdu do Włoch, Iza (3a) – za zaangażowanie widowni i prelegentów w intensywne odtańczenie greckiej zorby, Weronika (3b) – za bardzo przekonujące udowodnienie, że Austria jest ciekawym celem turystycznym na każdą porę roku, oraz Daniel (2LO), którego historii z pieszej wyprawy szlakiem św. Jakuba słuchalibyśmy godzinami.

Tegoroczna wygrana przypadła Patrycji (2LO) prezentującej swoje przygody z podróży po Bliskim Wschodzie. Jej relacja pt.: „MORZE CUDÓW” była niezwykle barwna – zarówno w kontekście obrazów jak i komentarza.

Kolejny Festiwal już za nami, ale na szczęście spotkamy się ponownie za rok. Mamy nadzieję, że odwiedzimy równie ekscytujące miejsca i że wówczas wśród prezentacji pojawią się także przyrodnicze i kulturowe cuda naszego kraju.